Dobrze się dzieje w Powiślańskiej Szkole Wyższej … powiało trochę internacjonalizacją na Uczelni. Mamy przyjemność gościć u nas znowu po długiej, bo prawie rocznej przerwie, studentów z programu ERASMUS+. Tym razem nasi zagraniczni studenci pochodzą z Bośni i Hercegowiny, Libanu, Kosowa oraz Turcji. Grupa, pod bardzo restrykcyjnym reżimem sanitarnym, będzie realizowała semestr studiów na kierunku EKONOMIA. ??
▪️Internacjonalizacja jest bardzo ważnym kierunkiem rozwoju i ważnym obszarem działań naszej Uczelni. Bo takich uczelni potrzebujemy – światłych, otwartych na świat, rozwijających to, co w społeczeństwach najlepsze. ?
W dobie zaostrzających się tendencji nacjonalistycznych w skali świata, wznoszenia nowych granic i zamykania się na inność, rola Uczelni – instytucji immanentnie i świadomie międzynarodowej, jest nie do przecenienia. To właśnie uczelni, między innymi, rola, aby implementować w społeczeństwie otwartość i ciekawość, a zarazem świadomość różnorodności i inności, jakie poprzez różnice w tradycji, kulturze czy religii są przecież naturalne. Naturalne, a zarazem piękne! Możemy się właśnie w ten sposób pięknie różnić, a zarazem rozwijać się w oparciu o to co w nas najlepsze! ?
Naszym studentom ERASMUS+ życzymy, mimo ograniczeń epidemicznych, pięknego, a zarazem zdrowego pobytu w Polsce. Jesteśmy przeszczęśliwi, że zdecydowali się przyjechać do naszej Alma Mater, przywożąc ze sobą swoje historie i wzbogacając tym samym naszą społeczność akademicką.?
20210315 112149
20210315 112302