Ostatni pobyt na studiach w Al – Zaytoonah University of Jordan naszych studentek kierunku Ekonomia Julii Klary Osuch i Pauliny Pysi Osuch można zaliczyć do zdecydowanych pozytywów. Zdobyte doświadczenie, międzynarodowe niesamowite kontakty, zdecydowana poprawa umiejętności językowych zarówno z angielskiego jak i arabskiego, a przede wszystkim zdobyta cenna wiedza zaowocowały na finalnych egzaminach.

Jednak poza egzaminami toczy się też życie i to zupełnie inne, nieznane, nawet trudne w niektórych sytuacjach życiowych ale … ekscytujące.  „Ruch uliczny przerażający, autobusy jeżdżące każdego dnia inaczej (nie te same trasy w ogóle), numeracja autobusów niby arabska (czyli jak u nas, ale pisana od prawej do lewej i w ogóle – kosmicznie – zobaczcie na zdjęciu) no i  papierosy palą je praktycznie wszyscy i wszędzie, nawet na Uczelni – inaczej, zdecydowanie inaczej …” – relacjonują studentki Julia i Paulina.

I jedna przestroga na koniec dla kolejnych naszych studentów – uważajcie bo zaproszenie do mieszkania na kawę osobnika płci przeciwnej grozi … deportacją!!!

Gdy my jeszcze w Powiślańskiej Szkole Wyższej mamy edukacyjne poświąteczne “wakacje” nasze studentki Paulina Osuch i Julia Osuch w Al-Zaytoonah University of Jordan są w trakcie sesji egzaminacyjnej. Nie jest łatwo, od dzisiaj start bo w krajach arabskich to niedziela jest poniedziałkiem 😉 Życzymy oczywiście powodzenia.

styczeń 2020

Gdy u nas już pomału przedświąteczne lenistwo … nasze studentki Julia Osuch i Paulina Osuch w Jordanii zdobywają nowe kwalifikacje i doświadczenia. Tym razem Coca-Cola Company i warsztaty dotyczące potrzeb w zakresie kwalifikacji i wiedzy obecnych i przyszłych pracowników koncernu.

Dwie nasze studentki kierunku Ekonomia – Julia Osuch i Paulina Osuch realizują semestr nauki w ramach programu Erasmus+ w Al-Zaytoonah University of Jordan w Ammanie. Studia w języku głównie arabskim, trochę angielskiego a przedmiotów wiele: English, principles of management, accounting principal, ERP Systems, Financial management, Financial statement Analysis, więc nauki jest bardzo dużo. Jak same twierdzą: WARTO.

grudzień 2019

Paulina, studentka kierunku Ekonomia wyjechała do Rumunii gdzie jest uczestniczką Summer School w West University of Timisoara. Paulina relacjonuje swój wyjazd jako połączenie nauki, zwiedzania i studenckiej zabawy. Szczegółowa relacja z pobytu naszej studenki w Rumunii już niebawem.