Ośrodek Enterprise Europe Network, afiliowany przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – Szczecińskim Centrum Przedsiębiorczości wraz z Izbą Administracji Skarbowej w Szczecinie, zaprasza serdecznie przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym szkoleniu online. Szkolenie jest adresowane do osób prowadzących działalność gospodarczą związaną z obrotem towarowym z zagranicą, w szczególności wewnątrzwspólnotowym obrotem towarowym oraz eksportem i importem towarów, a także do osób planujących rozpocząć taką działalność.

Na szkoleniu dowiedzą się Państwo:

– jakie są ogólne zasady dokonywania obrotu towarowego z krajami członkowskimi Unii Europejskiej,
– jakie są zasady i przepisy wypełniania i zgłaszania deklaracji INTRASTAT,
– jak być pewnym, że prawidłowo przygotowujesz, wypełniasz i wysyłasz deklaracje,
– jak dokonać korekty zgłoszenia,
– w jaki sposób przebiega rejestracja podmiotów powiązań na platformie Usług Skarbowo-Celnych (PUESC) poprzez program ist@t,
– jak wypełniać formularz AIS/INTRASTAT,
– jakie są ułatwienia i procedury celne.

Data wydarzenia: 21 czerwca 2021 r. w godz. od 10:00 do 13:30

Link do strony: https://zsrg.szczecin.pl/szkolenie/intrastat-zasady-dokonywania-obrotu-towarowego-z-krajami-ue/