W dniu dzisiejszym rozpoczyna się trzeci etap (wyjazdowy) Szkolenia praktycznego nauczyciela/instruktora symulacji niskiej wierności…

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się trzeci etap (wyjazdowy) Szkolenia praktycznego nauczyciela/instruktora symulacji niskiej wierności w pielęgniarstwie (NW), który prowadzony będzie w Laboratorium Symulacji Medycznych w Suwałkach.

Pierwszy etap odbył się w siedzibie Powiślańskiej Szkoły Wyższej w dniach 10-11.09.2020.

Szkolenie współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i odbywa się w ramach Projektu pn. „Powiślańskie Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych”.

Szkolenia przybliżą:
podstawy symulacji (NW) niskiej wierności, naukę tworzenia i prowadzenia scenariuszy niskiej wierności dopasowanych do efektów kształcenia wraz z tworzeniem list sprawdzających dla potrzeb egzaminów w podstawach pielęgniarstwa, umiejętnościach technicznych w pielęgniarstwie i podstawowych czynności ratunkowych. Zapoznanie z technikami prowadzenia zajęć, przekazywania informacji zwrotnej.
Uczestnicy biorą udział w tworzeniu scenariuszy symulacyjnych niskiej wierności zgodnej z programem kształcenia kierunku pielęgniarstwo.