Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Wydawnictwo Naukowe PWN

Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Wydawnictwo Naukowe PWN opublikowało darmowy przewodnik pt. IBUK Libra. E-czytelnia krok po kroku. Jest to aktualna i przejrzysta instrukcja pokazująca wszystkie funkcje, które oferuje pierwsza w Polsce czytelnia e-booków. Pokazujemy w jaki sposób zacząć przygodę z tą platformą.

Instrukcja prezentuje krok po kroku, w jaki sposób można znaleźć interesujący e-book, jak dodać go do indywidualnej półki myIBUK, gdzie znajdują się dodatkowe publikacje, takie jak „Książka miesiąca” czy tak zwane darmowe książki oraz jak używać zaawansowanych narzędzi pracy z tekstem, w tym: cytowania, robienia notatek, korzystania ze słownika pojęć, czy tworzenia projektów pod pracę dyplomową lub artykuł naukowy.

Dodatkowo w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek, czyli od 8 do 15 maja zapraszamy do śledzenia profilu facebook biblioteki PWN, gdzie będą udostępnione informacje niezbędne do rozpoczęcia przygody z e-czytelnią IBUK Libra. Będzie to cykl postów pt. „Czy wiesz, że…”.

Przewodnik można pobrać TUTAJ.

Aby uzyskać dostęp do zasobów IBUKA Libry, prosimy skontaktować się z nami mailowo: rekrutacja@psw.kwidzyn.edu.pl/promocja@psw.kwidzyn.edu.pl. Niezbędne jest posiadanie konta bibliotecznego.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Libra

Libra_2