Szanowni Państwo,z dumą i radością informujemy, że dzisiaj – 20.06.2022 r. w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie miało miejsce uroczyste rozpoczęcie działalności Filii Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kościerzynie!!!Uczelnia już od października 2022r. rozpocznie kształcenie na kierunku pielęgniarstwo – studiach I stopnia (licencjat) oraz studiach II stopnia (magisterskich).

Ścisła współpraca ze szpitalem da studentom możliwość uczestniczenia w zajęciach praktycznych / klinicznych od samego początku studiów.W kolejnym roku planowane jest rozszerzenie działalności uczelni i ubieganie się o pozwolenie na kształcenie ratowników medycznych.

Więcej na ten temat przeczytają Państwo także na stronie naszego Partnera Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie:

www.szpital-koscierzyna.pl

Serdecznie dziękujemy za wsparcie w tym przedsięwzięciu wszystkim ludziom i instytucjom, którym na sercu leży dobro i rozwój naszego regionu, a w szczególności nasze życie i zdrowie.


Poniedziałkowa konferencja inaugurująca powstanie filii Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kościerzynie, była dla nas niezwykle inspirującym wydarzeniem.
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie sp. z o.o., który był współorganizatorem konferencji, również interesująco pisze o tym wydarzeniu:

https://szpital-koscierzyna.pl/index.php/pl/o-nas/aktualnosci/2789-otwarcie-w-szpitalu-filii-powislanskiej-szkoly-wyzszej?fbclid=IwAR3eqHDUwRyAUcd5sE4W6LdBa4vJ-wV6TE0cOaNTNYmYuqf0ghbjnO8g8z8

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć także przedstawicieli medialnych, w tym Radia Gdańsk, którego relacja znajduje się pod linkiem:

https://radiogdansk.pl/wiadomosci/region/kaszuby/2022/06/20/w-koscierzynie-bedzie-mozna-zdobyc-zawod-pielegniarski-w-szpitalu-otwarto-filie-szkoly/?fbclid=IwAR36kiCe2elLBvUXwlxCUx4Q8mA1XsdQISjgjU7YsWhNhlkxk7C475ye44E

Podczas spotkania wielokrotnie poruszony został problem deficytu personelu medycznego, a także fakt, iż nowo utworzona Filia Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kościerzynie umożliwi w przyszłości rozwój zawodowy pielęgniarkom, położnym i ratownikom medycznym.
O zapotrzebowaniu absolwentów pielęgniarstwa i położnictwa w województwie pomorskim przekonuje chociażby ostatni spot Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku:

https://www.facebook.com/oipipgda/posts/pfbid0maQahFDYhh9YWaozfMWWBpjrvyxZcXomGtjkXpaigBSghXH1aMqunyxqNUUZJpH8l