Powiślańska Szkoła Wyższa jak co roku przystąpiła do zbiórki pieniędzy dla WOŚP.

wosp2016 1

W tym roku pieniądze zbieraliśmy na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

Studentki pierwszego roku pielęgniarstwa: Ewelina Słupska, Dorota Kilanowska, Monika Żurawska, Joanna Cichocka, Anna Eichberger, Małgorzata Milewczyk i Agnieszka Dąbrowska miały swoje stoisko w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Ich zadaniem było nie tylko kwestowanie, ale także promocja zdrowia wśród mieszkańców Kwidzyna przybyłych do hali. Każdy kto wrzucił chociaż grosz, mógł skorzystać z masażu karku i dłoni, zmierzyć ciśnienie i cukier. Nasze studentki zwróciły tez uwagę na dzieci, które przychodziły z rodzicami – z najwyższą delikatnością zwracały się do nich, tak aby w przyszłości nie bały się pielęgniarki czy lekarza. Każdy maluch mógł posłuchać serduszka i zadawać pytania dotyczące zdrowia.

W tym roku udało się zebrać 412,99 zł. Mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok żeby wesprzeć 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.