Już 1 marca rozpoczyna się wiosenna seria webinariów! Odwiedź nasz Training Hub i sprawdź aktualną ofertę szkoleń online. Zaplanowaliśmy webinaria na temat danych badawczych oraz publikowania w modelu open access, poruszymy również istotne zagadnienia związane z efektywnym wykorzystaniem Scopus, SciVal i ScienceDirect.

1/3/2022
Scopus: kryteria oraz proces oceny czasopism
Celem webinarium jest przedstawienie zarówno kryteriów, jak i samego procesu oceny czasopism w bazie Scopus. Poznaj kryteria minimalne i dowiedz się więcej o ocenie merytorycznej.

15/3/2022
Scopus, SciVal i rankingi: co warto wiedzieć?
Jeżeli interesują cię rankingi i ich wskaźniki, a zarazem obszar ten wydaje Ci się skomplikowany, dołącz do nas, aby poznać funkcjonalności ułatwiające pracę z tą materią.

12/4/2022

Dane – siła napędowa analiz i strategii

Poza badaniami podstawowymi, dane Scopus mogą być analizowane w celu uzyskania głębszego wglądu w ekosystem badawczy.

26/4/2022

ScienceDirect: bogactwo wiedzy

Poznaj bogactwo pełnotekstowej bazy ScienceDirect i dowiedz się, w jaki sposób efektywnie wyszukiwać literaturę naukową różnego typu. Odkryj potencjał ScienceDirect i sprawdź, jak zawartość bazy może być wykorzystywana przez naukowców, nauczycieli akademickich i studentów, zarówno w procesach naukowych, jak i dydaktycznych.

10/5/2022
Nowe funkcjonalności w bazie Scopus i narzędziu SciVal
Bądź na bieżąco z najnowszymi ulepszeniami Scopus i SciVal!

24/5/2022

Wprowadzenie do Open Access i umów transformacyjnych

Celem webinarium jest omówienie podstawowych pojęć związanych z otwartym dostępem (Open Access), jak również dyskusja na temat szczegółów umów transofrmacyjnych w firmie Elsevier.

26/4/2022

ScienceDirect: bogactwo wiedzy

> Rejestracja na webinaria: odwiedź Training Hub i zapisz się na wybrane webinarium bądź zamów szkolenie dla swojej instytucji.

> Śledź zapowiedzi szkoleń na naszej stronie Elsevier na portalu Facebook

E-PIC – łatwy dostęp do statystyk wykorzystywania i informacji o instytucji
E-PIC to platforma dla klientów Elsevier, na której można uzyskać dostęp do dodatkowych danych, analiz i informacji dotyczących instytucji. Sprawdzaj wykorzystanie najpopularniejszych czasopism, pobieraj raporty COUNTER, dowiedz się więcej o tym, jak Twoi użytkownicy korzystają ze zdalnego dostępu, jak wygląda dorobek publikacyjny autorów z Twojej instytucji czy współpraca naukowa.
> Uzyskaj szybki dostęp do informacji: E-PIC Access Guide

SciVal Camp 2022
Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wydarzeniu pn. SciVal Camp 2022. W ramach tego wydarzenia odbędą się 3 dedykowane spotkania online. Spotkania odbędą się w dniach 22-24 marca 2022 r. Dla osób zainteresowanych będzie możliwość uzyskania certyfikatów po zakończeniu pełnego cyklu spotkań.

22 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu instytucji
23 marca 11.00-12.30 Analiza wpływu społecznego
24 marca 11.00-12.30 Automatyzacja pracy z narzędziem SciVal

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
> Rejestracja na SciVal Camp przez Elsevier Online Training Hub

Scopus Academy
Chcesz dowiedzieć się więcej o Scopusie? Chcesz zostać zaawansowanym Użytkownikiem Scopus? Dołącz do naszej Akademii Scopus!

Scopus Academy oferuje szkolenia dla badaczy, bibliotekarzy, pracowników administracji i studentów, którzy chcą zapoznać się ze środowiskiem bazy Scopus. Jest to program certyfikacji, który składa się z czterech kursów online trwających około godziny każdy. Kursy są poparte krótkimi samouczkami wideo i quizami oraz uzupełnione ćwiczeniami i materiałami pomocniczymi. Dostępne moduły to:

• Funkcje bazy Scopus (wprowadzenie),
• Wyszukiwanie Tematyczne,
• Profil Autora
• Wskaźniki Bibliometryczne.

Na końcu każdego modułu można wypełnić krótki quiz, po uzyskaniu 100% istnieje możliwość pobrania certyfikatu ukończenia i odznaki, aby udostępnić je na LinkedIn oraz e-mailem.
Sprawdź szczegóły tutaj

News12