23.05.2019 r. odbyły się II Międzynarodowe Targi Szkolnictwa Wyższego. W KPPT Kwidzyn gościliśmy uczniów ze szkół średnich oraz uniwersytety z 18 krajów. Gościem specjalnym była Pani Beata Ansion – doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Kwidzynie. Poprowadziła wykład na temat wyboru ścieżki zawodowej. Następnie przedstawiciele wszystkich uniwersytetów, w tym naszej uczelni opowiedzieli na swój temat. Swoją obecnością zaszczycili nas także Szpital Specjalistyczny w Prabutach oraz Firma Helios Klinikum z Berlina. Młodzież mogła zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni oraz porozmawiać z wykładowcami i pracownikami zagranicznych uniwersytetów.

Po targach nadszedł czas na warsztaty na temat budowania zespołu. Omawiane były także procesy motywacji, efektywność zarządzania czasem oraz konflikty w organizacjach, których metody rozwiązywania poznali uczestnicy.

Na koniec dnia mogliśmy posłuchać muzyki folkowej wykonanej przez Marezianki i Powiślanki. Koncerty odbyły się na dziedzińcu zamkowym. Zespoły wykonywały piosenki oraz przyśpiewki ludowe. Uczestnicy byli zachwyceni Paniami, które były przemiłe i konwersowały z nimi nie znając języka. Bardzo dziękujemy zespołom za tak miły wieczór!