8 października Władze Uczelni, Senat Powiślańskiej Szkoły Wyższej, studenci oraz przybyli goście uroczyście zainaugurowali nowy rok akademicki 2022/2023 Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kościerzynie, wybrzmiało Gaude Mater Polonia i tradycyjnie najważniejszym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów pierwszego roku.

Po wystąpieniu Władz Uczelni głos zabrali goście, w tym przedstawiciele instytucji i organów samorządowych. Tradycyjnie wręczone zostały też Medale za zasługi dla Powiślańskiej Szkoły Wyższej.

Wykład inauguracyjny „Otyłość jako wyzwanie współczesnej medycyny” wygłosił dr hab. Wojciech Makarewicz. Natomiast na koniec odbył się emocjonujący koncert w wykonaniu dr Moniki Dżuła- Radkiewicz (gitara klasyczna) oraz Natalii Krajewskiej – Kitowskiej (sopran liryczny).

Serdecznie dziękujemy Wszystkim obecnym. Studentom życzymy owocnego roku akademickiego!