Szanowni Członkowie naszej społeczności akademickiej Powiślańskiej Szkoły Wyższej, Drodzy Studenci, Nauczyciele Akademiccy i Administracyjni.

Szanowni Członkowie naszej społeczności akademickiej Powiślańskiej Szkoły Wyższej, Drodzy Studenci, Nauczyciele Akademiccy i Administracyjni.

… długo zastanawiałam się od początku tego strasznego czasu – zagrożenia epidemicznego, jak docenić Waszą pracę, zaangażowanie, wolę i chęć walki o życie … takie, jakie znamy na co dzień – o spokój, równowagę i bezpieczeństwo, a zespół medyczny także za ogrom pracy w walce o zdrowie, często życie, a także bezpieczeństwo nas wszystkich…

… podczas codziennych dziesiątek rozmów, spotkań on-line, konferencji telefonicznych, jakie wraz z całym zespołem administracyjnym Powiślańskiej Szkoły Wyższej realizujemy, aby sprostać wyzwaniom naszych czasów….

… a dodatkowo … wczoraj wieczorem, w trakcie rozmowy z Marzeną Olszewską-Fryc, dyrektorem ds. pielęgniarstwa i organizacji opieki Podmiotu Leczniczego Copernicus w Gdańsku, wice-przewodniczącą OIPiP w Gdańsku, prywatnie osobą, którą darzę szacunkiem i przyjaźnią, a także rozmowy, co prawda na Messengerze, z Marzeną Barton, dyrektorem ds. pielęgniarstwa Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, którą również darzę niezwykłym szacunkiem oraz z Marcinem Suchoparskim, Pielęgniarzem, Ratownikiem Medycznym, naszym Absolwentem, którego cenię bardzo – jako profesjonalistę, ale też, a może przede wszystkim, jako człowieka…

.. stwierdziłam, że opublikuję po prostu moje DZIĘKUJĘ WAM WSZYSTKIM ‼️?‼️ I KAŻDEMU Z OSOBNA ‼️?‼️ z całego serca. Macie moje / nasze duchowe wsparcie!!!

Cała Administracja Powiślańskiej Szkoły Wyższej, która, mimo obaw codziennie jest na Uczelni zasługuje na wielkie uznanie!

Wszyscy Nauczyciele Akademiccy, którzy często bez odpowiedniego przygotowania technicznego (mówię też o sobie) stają na wysokości zadania – wysyłają materiały do zajęć, uczą się nowych technologii, aby zajęcia realizować jeszcze lepiej, bardziej angażująco i interaktywnie zasługują na mój / nasz ogromny szacunek i uznanie!!

… Wydział Nauk o Zdrowiu – Medycy – Lekarze, Pielęgniarki/Pielęgniarze / Ratownicy Medyczni / Diagności / Laboranci / Salowe – całe zespoły medyczne , ale też nasi STUDENCI, którzy w formie wolontariatu dołączyli do tej walki… zasługujecie na szacunek nas wszystkich …. de facto nie tylko w obecnym trudnym i niebezpiecznym czasie .. lecz zwyczajnie … codziennie!!!

Wasze zmagania, obrazy Waszego poświęcenia i jakże ogromnej, często heroicznej w naszych polskich warunkach, pracy w tych stresujących, niebezpiecznych czasach – zdjęcia, które przysyłacie z Waszych jednostek mówią same za siebie…

Na zdjęciach: pielęgniarki / absolwentki i pielęgniarki z Podmiotu Leczniczego Copernicus w Gdańsku, zespół – pielęgniarki / pielęgniarze, ratownicy z dyrektorem ds. pielęgniarstwa Piotrem Janiewiczem Szpitala „Zdrowie” w Kwidzynie; ratownicy / pielęgniarki z Specjalistycznego Szpitala im. W. Biegańskiego w Grudziądzu; pielęgniarki z Hospicjum w Kwidzynie; ratownicy / pielęgniarze i pielęgniarki z powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego;

dr Katarzyna Strzała-Osuch

dr Beata Pawłowska