Intensywny tydzień to mało powiedziane! Powiślańska Szkoła Wyższa wzięła udział w International Week na International Balkan University.

W trakcie targów szkolnictwa wyższego nasze stoisko było nieustannie oblegane przez odwiedzających, co świadczy o dużym zainteresowaniu naszą ofertą edukacyjną. Wszystkie ulotki, informatory oraz popularne gadżety Powiślańskiej Szkoły Wyższej trafiły do rąk potencjalnych przyszłych studentów, a jedynym elementem, który udało nam się zachować, był nasz baner promocyjny.

W ramach targów odbyło się również spotkanie rektorów, podczas którego rozszerzyliśmy naszą dotychczasową współpracę o nowe kierunki studiów – pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne. Omówiliśmy również kolejne etapy rozwoju naszej współpracy, w tym realizację wspólnych projektów badawczych oraz wprowadzenie programów Double Diploma na Wydziale Nauk o Zdrowiu i Nauk Społeczno-Ekonomicznych.

Odwiedziliśmy także Vocational Medical School, gdzie mieliśmy okazję spotkać się z kadrą akademicką kierunku pielęgniarstwo. W spotkaniu uczestniczyła p. mgr Marzena Olszewska-Fryc, co pozwoliło nam nawiązać dialog o przyszłości pielęgniarstwa w Europie z przedstawicielami uczelni z Turcji, Litwy, Wysp Kanaryjskich oraz Macedonii.

Mieliśmy również zaszczyt przedstawić działalność Powiślańskiej Szkoły Wyższej. Prezentacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem, licznymi pytaniami oraz deklaracjami nawiązania nowej współpracy. Szczególnie cieszy zainteresowanie ze strony uniwersytetów z Malty, Gran Canarii, Azerbejdżanu, Litwy oraz Turcji, które wyraziły chęć współpracy w ramach programu Erasmus+.

W trakcie International Week odbyło się także wiele spotkań, w tym z działem finansów uczelni. Dyskutowaliśmy o wysokości czesnego, funduszach europejskich oraz możliwościach pozyskania sponsorów. Były to niezwykle ciekawe i inspirujące rozmowy, które mogą zaowocować nowymi pomysłami i rozwiązaniami dla naszej uczelni.