Nasi przedstawiciele, dzięki programowi Erasmus+, kształcili się w Izmirze w ramach International Staff Training Week „Healthy Campus” na İzmir Ekonomi Üniversitesi.

Pierwsze zajęcia pokazały im, które obszary uniwersytetu mogą rozwijać się jeszcze lepiej, aby uczynić go komfortowym miejscem zarówno dla naszych studentów, jak i pracowników. Tego dnia odbyły się również zajęcia z podstaw języka tureckiego oraz krótka lekcja historii wraz z wycieczką po centrum miasta.

W ramach International Staff Training Week „Healthy Campus” w Turcji nasi przedstawiciele wzięli udział w warsztatach, podczas których m.in. wymieniali się doświadczeniami, ale także nowymi pomysłami na poprawę jakości akademickiej w zakresie ekologii, kwestii społecznych, zdrowia, aktywności fizycznej oraz psychologicznego podejścia do studentów i pracowników uczelni.

Była też okazja do poznania małego kawałka tureckiej kultury i odwiedzenia niezwykle ciekawych miejsc, takich jak Efez – jedno ze starożytnych miast jońskich w Azji Mniejszej.

Ostatniego dnia, w ramach międzynarodowej integracji, każdy z uczestników miał za zadanie przygotować tradycyjne i zdrowe danie ze swojego kraju – był to miły przerywnik pomiędzy intensywnymi zajęciami, podczas którego wszyscy lepiej się poznali.

Nasi pracownicy wrócili z ogromną dawką wiedzy i nowymi pomysłami na to, jak poprawić jakość i komfort przebywania na kampusie, a także ze świadomością tego, jak powinno wyglądać zdrowe środowisko akademickie.