Nasi pracownicy, uczestniczący w Programie Erasmus+, 4 lipca szkolili się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gedik (Istanbul Gedik University). Podczas wizyty mieli okazję spotkać się z wybitnymi przedstawicielami uczelni: profesorem Mahmetem Erkanem (kierownikiem Katedry Management Information Systems), dr. Metinem Toptasem oraz dr. Yucelem Kamarem.

Mieliśmy okazję porównać programy kształcenia na kierunku pielęgniarstwo I i II stopnia oraz zobaczyć, jak są one realizowane. Mieliśmy także możliwość zwiedzenia nowoczesnych pracowni symulacji, które zrobiły na nas ogromne wrażenie.

Co więcej, nadarzyła się niebywała okazja uczestniczenia w obronie pracy dyplomowej badawczej studentki II stopnia w zakresie pielęgniarstwa położniczego. Tematem pracy był “Związek pomiędzy zespołem napięcia przedmiesiączkowego a stylem życia nastolatków”. Było to niezwykle inspirujące doświadczenie, które pokazało wysoki poziom badań i zaangażowanie studentów Uniwersytetu Gedik!