
WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU
Forma studiów: niestacjonarne
Poziom studiów: II stopnia
Czas trwania: 2 lata
Tytuł zawodowy: magister
Liczba godzin praktyk zawodowych: 200
Liczba godzin zajęć praktycznych: nie dotyczy
Liczba godzin ogółem: 200
Pielęgniarstwo II stopnia – magisterka, która otwiera drzwi do kariery w ochronie zdrowia.
Jeśli masz już tytuł licencjata pielęgniarstwa i szukasz miejsca, które pozwoli Ci wejść na wyższy poziom zawodowy – zapraszamy na studia II stopnia z tego kierunku. Jeśli jesteś absolwentem naszej uczelni – dowiedz się o potencjalnych możliwościach upustów w czesnym.
Magisterskie studia pielęgniarskie w Powiślańskiej Szkole Wyższej to propozycja dla ambitnych profesjonalistów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje, zdobywać nowe umiejętności i mieć realny wpływ na jakość opieki zdrowotnej.
Oferujemy naukę w nowoczesnym modelu edukacyjnym, łączącym teorię z praktyką, rozwój osobisty z zawodowym i lokalność z międzynarodową perspektywą.


Czym wyróżnia się nasz program?
- Kompleksowy zakres nauczania: od zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej i EBM (Evidence-Based Medicine), przez nauki społeczne i humanistyczne, aż po badania naukowe w pielęgniarstwie.
- Praktyczne podejście: kształcimy w oparciu o realne sytuacje kliniczne, z wykorzystaniem symulacji medycznych – w jedynym takim Centrum Symulacji Medycznej w regionie, dostępnym na prywatnej uczelni!
- Nowoczesna kadra i zaplecze: uczysz się od specjalistów z doświadczeniem, w doskonale wyposażonych salach i laboratoriach.
- Realne przygotowanie do pracy: szpitale, przychodnie, hospicja, ośrodki zdrowia – w naszych programach praktyk jesteś blisko prawdziwych wyzwań zawodowych.
- Realne zaangażowanie uczelni: PSW dba o prawidłowe nauczanie i podejście pod Studenta
Dlaczego warto wybrać PSW?
- Uczelnia z charakterem: Powiślańska Szkoła Wyższa to renomowana uczelnia niepubliczna z długoletnią tradycją i nowoczesnym podejściem- na kierunkach medycznych kształcimy od ponad 25 lat.
- Studia przyjazne życiu: oferujemy elastyczną organizację zajęć – także w formie niestacjonarnej – dostosowaną do życia zawodowego. Staramy się, aby nasi studenci godzili prace ze studiami – studiuj wygodnie!
- Aktywność międzynarodowa: uczestniczymy w projektach europejskich, dzięki którym możesz brać udział w szkoleniach, wymianach i projektach badawczych z obszaru pielęgniarstwa.
- Wsparcie i rozwój: liczne koła naukowe, webinary, kursy specjalistyczne – wszystko po to, abyś rozwijał swoje zainteresowania i umiejętności.


Co po studiach?
Z tytułem magistra pielęgniarstwa możesz więcej. Otwierają się przed Tobą nowe ścieżki zawodowe i specjalizacje:
- pielęgniarstwo chirurgiczne, anestezjologiczne, onkologiczne, pediatryczne, psychiatryczne i inne,
- prowadzenie własnej praktyki pielęgniarskiej,
- zarządzanie zespołami pielęgniarskimi,
- stanowiska w administracji ochrony zdrowia,
- działalność edukacyjna i profilaktyczna,
- możliwość uzyskania uprawnień do wypisywania recept i samodzielnego ordynowania leków.
- Decyzja Ministerstwa Zdrowia informująca o uzyskaniu akredytacji dla kierunku Pielęgniarstwo
- Certyfikat Ministerstwa Zdrowia informujący o uzyskaniu akredytacji dla kierunku Pielęgniarstwo
- Decyzja MEiN dot. pozwolenia na kształcenie dla kierunku pielęgniarstwo w filii w Gdańsku
- Wykaz sprzętu medycznego wykorzystanego do nauki na wydziale nauk o zdrowiu

lek. med. Mateusz Szczupak
Absolwent kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym im. prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Zaangażowany w pracę lekarza, z doświadczeniem w branży medycznej. Od 2016 zajmuje stanowisko lekarza w Copernicus PL Sp. z o.o. w Gdańsku, od roku 2018 jest lekarzem chorób wewnętrznych w LuxMed Sp. z o.o w Gdańsku, od roku 2021 jest lekarzem chorób wewnętrznych w Centrum Medyczne dr n. med. Alicja Rustowska-Rogowska w Gdańsku. W latach 2016-2019 pracował jako lekarz w Falck Medycyna Sp. Z o.o w Gdańsku.

mgr Marcin Suchoparski
Pracownik Szpitala Powiatowego w Golubiu – Dobrzyniu na Izbie Przyjęć oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ukończył Pielęgniarstwo w Elbląskiej Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu oraz kierunek Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Obecnie prowadzi zajęcia z zakresu Pierwszej Pomocy w szkołach. Współzałożyciel grupy stowarzyszenia pomagającego rodzinom dzieci niepełnosprawnych. Autor książki ZROZUMIEĆ AUTYZM.

mgr Karol Wojtczak
Magister zdrowia publicznego oraz absolwent studiów I stopnia na kierunku ratownictwo medyczne w Collegium Medicum w Bydgoszczy Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwent studiów podyplomowych na kierunkach: Skuteczny Menadżer w Służbie Zdrowia, Nadzór i kontrola w podmiotach leczniczych, Administracja Samorządowa realizowanych przez Wyższą Szkołę Bankową w Toruniu. Od 2004 roku Ratownik medyczny ,a od roku 2013 również Ratownik Medyczny Koordynujący w Stacji Ratownictwa Medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Rydygiera w Toruniu. Od 2007 roku Ratownik medyczny w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu. Od roku 2020 członek Rady Społecznej w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym im. ks. Jerzego Popiełuszki w Toruniu. W 2021 roku powołany na członka Rady ds. SWD PRM organu doradczego i konsultacyjnego dla Krajowego Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego. Od roku 2015 pełni funkcję Prezesa Zarządu w Krajowym Stowarzyszeniu Ratowników Medycznych. W latach 2015-2019 był członkiem Rady ds. rozwoju społeczno-gospodarczego zespołu staromiejskiego Rady Społecznej przy Prezydencie Miasta Torunia. W latach 2011-2013 był Instruktorem medycznym na kursach doskonalących dla Ratowników medycznych i Dyspozytorów medycznych realizowanych w ramach projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej w Powiślańskiej Szkole Wyższej. A także od roku 2007 prowadzi własną działalność gospodarczą – NZOZ Ratuj.

mgr Rafał Wójcik
Magister kierunku zdrowie publiczne, licencjat kierunku ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum w Bydgoszczy. Licencjat pielęgniarstwa w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Od roku 2020 pracuje jako ratownik w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym, od roku 2017 jako ratownik w NZOZ Nowy Szpital w Wąbrzeźnie, od roku 2011 jako ratownik w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu.

lek. med. Marcin Muża
Lekarz medycyny, absolwent kierunku lekarskiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W 2018 roku uzyskał tytuł licencjata na kierunku ratownictwo medyczne w Powiślańskiej Szkole Wyższej. W 2018 roku pracował jako ratownik medyczny w IP i ZRM w Szpitalu Puckim Sp. z o.o.. Rok później jako ratownik medyczny w SOR w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie. W latach 2020-2021 jako ratownik medyczny w ZTM w Falck Medycyna Sp. z o.o.. Od 2020 roku zajmuje stanowisko lekarza stażysty w Szpitalu Specjalistycznym w Wejherowie. W swoim dorobku posiada różne publikacje, m.in.: „Nieinwazyjna metoda oznaczenia stężenia panelu aminokwasów w kondensatach wydychanego powietrza u osób z zespołem ostrej niewydolności oddechowej”, M. Muża, L. Konieczna, M. Wujtewicz, R. Owczuk, T. Bączek, Poznań, 2020 r.; „Kondensat wydychanego powietrza : technika poboru, profilowanie aminokwasów oraz możliwe implikacje kliniczne u pacjentów z ARDS”, M. Muża, L. Konieczna, M. Widtewicz, R. Owczuk, T. Bączek, Gdańsk, 2018.






