Partner Powiślańskiej Szkoły Wyższej Educons University organizuje Międzynarodową Konferencje “Ekonomiczne aspekty pandemii COVID-19: How to survive today and manage for tomorrow”, odbędzie się 18 listopada 2020 r. w Nowym Sadzie w Republice Serbskiej.

Zarys konferencji: Choroba wywołana przez najnowszy szczep koronaawirusa sparaliżowała światową gospodarkę, rozerwała globalne łańcuchy dostaw i zrzuciła tempo wzrostu wielu gospodarek do strefy głębokiego minusu. Ponad 800 000 ludzi na świecie zmarło do tej pory z powodu skutków tej choroby, powstały miliony armii bezrobotnych, a łańcuch braku płynności finansowej i bankructw firm na całym świecie grozi ogłoszeniem głębokiego i poważnego kryzysu gospodarczego i finansowego.

Międzynarodowa konferencja organizowana przez Wydział Ekonomii Biznesu Uniwersytetu Educons próbuje przyjrzeć się głównym konturom tego tektonicznego globalnego zaburzenia, jego skutkom ekonomicznym, całkowitym kosztom kryzysu (w tym szansom) w poszczególnych branżach, gospodarkach i regionach oraz określić optymalny zestaw polityk makroekonomicznych i sektorowych. Szkody mogłyby zostać zminimalizowane, a kryzys skrócony, a wszystko to z naciskiem na obszar Europy Południowo-Wschodniej, która już jest w UE lub do niej aspiruje.

Ważne daty:
– Do 07.11.2020 r. wymagane jest sporządzenie streszczenia liczącego 200 słów, zawierającego nazwisko autora, przynależność i tytuł.
– Data ogłoszenia autorów, którzy odnieśli sukces, do 10.11.2020 r.
– Rejestracja: 18.11.2020 r.
– Konferencja odbywa się: 18.11.2020 r.

Prosimy o potwierdzenie udziału poprzez przesłanie tytułu abstraktu na adres e-mail: jelena.jessic@educons.edu.rs , cc: profmarkomalovic@gmail.com