Polecamy Państwa uwadze opublikowany przez OpenStax Poland w otwartym dostępie podręcznik “Fizyka dla szkół wyższych”.

OpenStax Poland jest fundacją non profit i naszym jedynym celem jest wspieranie edukacji i usuwanie barier ekonomicznych w dostępie do niej.

Podręcznik jest bezpłatny i dostępny w wersji cyfrowej na stronie: https://openstax.pl/podreczniki.

Żeby się z nim zapoznać, proszę wybrać któryś z tomów, a następnie Zobacz w przeglądarce. Po podręczniku proszę się poruszać za pomocą menu Spis treści.
Można pobrać również cały wolumen w postaci pliku PDF.

Podręcznik jest całkowicie porównywalny z “Podstawami fizyki” Halliday, Resnick, Walker z tą różnicą, że jest nowszy i dostępny online 24h/7 bez żadnych opłat i dodatkowych warunków, co bardzo ułatwia studentom uczenie się. Dodatkowo podręcznik jest bardzo przystępnie napisany, zawiera dużo rysunków, przykładów i zadań, w tym ze strategiami rozwiązań. Od wielu wykładowców z kierunków medycznych wiemy, że nasz podręcznik przydaje się również na kursach z biofizyki.

Korzyści dla studentów i wykładowców:

✅Dostęp bez logowania i bez opłat
✅Widok online w przeglądarce lub PDF
✅Wysoka jakość i klarowny układ treści
✅Mnóstwo zadań i przykładów
✅Internacjonalizacja procesu kształcenia – równolegle dostępny podręcznik w języku angielskim

Korzyści dla wykładowców:

✅Legalne darmowe kopiowanie całości lub fragmentów publikacji (licencja CC BY 4.0)
✅Legalna darmowa modyfikacja i udostępnianie skopiowanej treści
✅Podręcznik obejmuje kompletny kurs fizyki ogólnej