Drogi Studencie/Studentko,

Czy chciałbyś/chciałabyś spędzić dwa tygodnie w pięknym mieście Europy Środkowej o śródziemnomorskiej atmosferze, ucząc się historii i kultury europejskiej za zaliczenie akademickie?

Dołącz do naszej Letniej Szkoły Studiów Europejskich w dniach 9-22 lipca 2023 roku – teraz z możliwością uzyskania stypendium!

Podczas letniej szkoły będziesz badać polityczne, gospodarcze, kulturalne i społeczne osiągnięcia i wyzwania Unii Europejskiej, a także poszerzać swoją wiedzę na tematy takie jak historia sztuki, gastronomia i tradycje ludowe Europy. Przez dwa tygodnie możesz uczyć się razem ze studentami z wielu różnych krajów i poszerzyć swoją perspektywę na temat czynników, które doprowadziły do powstania współczesnej Europy, w tym migracji, różnorodności kulturowej, kwestii płci. Zajęcia będą prowadzone przez profesorów o międzynarodowej renomie.

Język wykładowy: Angielski

Kto może się ubiegać: Program jest otwarty dla studentów studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich

Oferowane kredyty: 6 punktów ECTS

Opłata za program: 1050 EUR

Stypendia są dostępne w ograniczonej liczbie. Więcej informacji na temat kwalifikowalności i sposobu aplikowania: https://tka.hu/international-programmes/4133/information-for-applicants

Termin składania wniosków o stypendium upływa 30 marca.

Opłata za program obejmuje:

– koszty nauczania

– zakwaterowanie w akademiku

– lunch w dni zajęć

– kolację w przypadku organizowania programów wieczornych

– zwiedzanie miasta, wizyty w muzeach

Jedną z największych atrakcji szkoły letniej jest możliwość nawiązania międzynarodowych przyjaźni! W trakcie trwania programu organizujemy wiele wydarzeń społecznych, podczas których możesz lepiej poznać swoich współuczestników, w tym Wieczór Międzykulturowy, Noc Quizu, program degustacji wina, parowanie wina z tradycyjnymi węgierskimi potrawami i różne sesje budowania zespołu. Będziesz mógł również doświadczyć węgierskich tradycji ludowych poprzez naukę niektórych węgierskich tańców ludowych! Region wokół Peczu słynie również z kąpielisk termalnych i jezior. Podczas programu możesz odwiedzić piękne uzdrowisko Siklós, a także popływać kajakiem po jeziorze Orfű.

Jak się zgłosić?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na poniższej stronie:

Deadline rejestracji: 1 kwietnia 2023 r.

Uniwersytet w Peczu, założony w 1367 roku, jest najstarszym i jednym z największych uniwersytetów badawczych na Węgrzech. Uniwersytet mieści unikalny zakres dziedzin naukowych w swoich 10 wydziałach, a także zapewnia prawdziwie międzynarodowe środowisko uczenia się. Jesteśmy dumni, że każdego roku gościmy 5 000 międzynarodowych studentów – studentów, którzy pochodzą z ponad 110 krajów na całym świecie. Uniwersytet zarządza ponad 80 programami studiów i kursami przygotowawczymi dla studentów międzynarodowych prowadzonych w języku angielskim i niemieckim. Uniwersytet w Peczu jest również aktywnie zaangażowany w wiele różnych programów mobilności i dwukrotnie otrzymał nagrodę jakości Unii Europejskiej Erasmus za swoje osiągnięcia. Oprócz międzynarodowych programów pełnego stopnia, Uniwersytet w Peczu organizuje dużą liczbę szkół letnich, programów krótkoterminowych i programów zimowych dla przybywających studentów międzynarodowych. Za realizację udanych programów krótkoterminowych, w 2021 roku Uniwersytet w Peczu otrzymał najbardziej prestiżowe europejskie uznanie – EAIE Excellence in Internationalisation Award.

Pecz, nasze przepiękne i tętniące życiem 2000-letnie miasto i była Europejska Stolica Kultury, jest idealnym miejscem dla studentów, którzy chcieliby zanurzyć się w kulturze europejskiej i zaprzyjaźnić się ze studentami z całego świata. Pecz to urocze, nowoczesne miasto, bogate w zabytki i słynące z muzeów, galerii oraz festiwali i wydarzeń kulturalnych, które organizuje. Śródmieście Peczu jest unikalną mieszanką reliktów wczesnego chrześcijaństwa, przybycia Węgrów, panowania tureckiego oraz osiągnięć nowoczesnej architektury i sztuki. Znane z ceramiki Zsolnay i tureckich ruin, to fascynujące miasto jest bardzo popularnym miejscem dla gości zainteresowanych historią i kulturą.

Więcej szczegółów na temat kursu letniego znajduje się w załączonych dokumentach.

> Informator

> Plan kursu

> Ulotka

Jeśli masz dodatkowe pytania, odwiedź naszą stronę internetową pod adresem https://summerschool.pte.hu/  lub skontaktuj się ze mną, panią Boglárką Vecsánin pod adresem vecsanin.boglarka@pte.hu.