Serdecznie zapraszamy Was do udziału w wydarzeniu online „Pomorskie Dni Przedsiębiorczości – Event Power 2 Work”

Szanowni Studenci,
serdecznie zapraszamy Was do udziału w wydarzeniu online „Pomorskie Dni Przedsiębiorczości – Event Power 2 Work”, które odbędzie się w dniach 18-19 listopada, w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, a swoim zasięgiem obejmie całe województwo.

Organizatorem wydarzenia jest Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, działający w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego.

Event organizowany jest już po raz trzeci, do tej pory spotykał się z dużym zainteresowaniem uczestników, a w ubiegłym roku udział w nim wzięło ponad 3000 osób, w tym większość to młodzi mieszkańcy województwa: uczniowie pomorskich szkół i studenci pomorskich uczelni. Ubiegłoroczna edycja spotkała się z uznaniem ze strony /Fundacji Inicjatyw Społecznych POLPROM/, a Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku otrzymał tytuł /Lidera Aktywizacji Osób Młodych/ za oryginalność inicjatywy, która zachęca młodzież do działania i zwiększa jej aktywność na rynku pracy.

W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w formule online na kanale YT WUP w Gdańsku oraz na kanale FB WUP Gdańsk. Linki do wydarzenia zostaną przesłane zainteresowanym szkołom najpóźniej na dzień przed eventem.

18 listopada w godzinach 11:00-13.30 zapraszamy do obejrzenia panelu inspiracyjno-motywacyjnego pod hasłem: „Kierunek: przedsiębiorczość. Kompetencje jutra zdobywaj już dziś”.

W ramach panelu będzie można wysłuchać prelekcji i dyskusji znanych mówców motywacyjnych i youtuberów: Przemysława Staronia, Michała Zawadki, Michała Kowalczyka, Michała Matysiaka, Piotra Buckiego, Adama Drzewickiego. Prelegenci podczas wydarzenia opowiedzą o kompetencjach sprzyjających rozwojowi postawy przedsiębiorczej, będących również tzw. „kompetencjami przyszłości”, które pozwolą znaleźć swoją drogę zawodową w szybko zmieniającej się rzeczywistości, a także o możliwościach i potrzebie rozwoju tych kompetencji.

Wystąpienia będą podzielone na bloki tematyczne:

„Emocje, relacje, współpraca”, w którym głos zabiorą:

-Przemysław Staroń
Nauczyciel roku 2018, filozof, psycholog, kulturoznawca i trener, założyciel Centrum Rozwoju „JUMP”. Jeden z prekursorów wykorzystywania mediów społecznościowych w polskiej edukacji. W tym roku znalazł się wśród 50 nauczycieli z całego świata, którzy otrzymali nominację do
nauczycielskiego Nobla, czyli Global Teacher Prize 2020.

-Michał Zawadka
Pisarz, trener komunikacji, coach, aktor, konferansjer, lektor, mówca inspiracyjno-motywacyjny. Wykładowca na Akademii Leona Koźmińskiego. Założyciel Mind&Dream, pierwszego i jedynego wydawnictwa w Polsce, ukierunkowanego na rozwój osobisty oraz społeczny dzieci i młodzieży.
Trener wystąpień publicznych, komunikacji i sztuki słowa. Pisarz, autor siedmiu bestsellerowych książek dla dzieci i młodzieży.

„Umiejętności cyfrowe”, w ramach którego wystąpią:

-Michał Kowalczyk
W każdej firmie, w której pracował, był „tym gościem od Excela”. Cała jego kariera zawodowa związana jest z cyframi. Porzucił pracę w międzynarodowej korporacji, aby prowadzić firmę szkoleniową, której misją jest pomoc studentom w znalezieniu pracy związanej z Excel, pracownikom etatowym w zwiększeniu ich efektywności, a przedsiębiorcom w zrozumieniu wagi liczb w ich biznesach i poprawie rentowności. Na Facebooku uczy się z nim już ponad 25 000 osób.

-Michał Matysiak
Fotograf , przedsiębiorca, który prowadzi firmę Invest Studio skupiającą 12 specjalistów z branż z obszaru marketingu sprzedaży oraz produkcji fotograficznej i filmowej. Razem ze swoim zespołem współpracuje z największymi firmami w kraju, tworząc dla nich kampanie reklamowe.
Na PDP opowie młodym ludziom, jak wejść na rynek ze swoimi pomysłami oraz zaprezentuje, jak telefonem komórkowym zrobić dobre zdjęcie do CV czy nakręcić film promocyjny.

W bloku „Myślenie krytyczne i uczenie się” swoim doświadczeniem podzielą się:

-Adam Drzewicki
Twórca jednego z najbardziej znanych w Polsce i najdłużej działających kanałów na YouTube – Matura To Bzdura, subskrybowanego przez ponad 780 tysięcy osób. W każdym z odcinków sprawdza podstawową wiedzę przypadkowo spotkanych przechodniów. Szeroko rozpoznawalny również poza środowiskiem YouTube.

Piotr Bucki
Szkoleniowiec, wykładowca, nauczyciel, dziennikarz, trener. Autor programów szkoleniowych w obszarze zintegrowanej komunikacji marketingowej, wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej oraz motywacji. Tworzy strategie marketingowe i komunikacyjne dla krajowych i
zagranicznych klientów. Jako wykładowca i opiekun merytoryczny współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową, Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych oraz Uniwersytetem Gdańskim.

W ramach panelu inspiracyjno-motywacyjnego będzie można wziąć udział we wszystkich zaplanowanych blokach tematycznych lub wybrać takie, które będą najbardziej dopasowane do Państwa potrzeb i możliwości czasowych.

Poniżej link do strony ze szczegółowym programem wydarzenia.

W załączonym formularzu zgłoszeniowym prosimy o zadeklarowanie chęci uczestnictwa w panelu inspiracyjno-motywacyjnym lub jednym z jego modułów.

-Wypełniony formularz należy odesłać do 12 listopada 2020 na adresy:
d_botkowska@wup.gdansk.pl
e_olszowka@wup.gdansk.pl

W razie pytań prosimy o kontakt z Centrum Informacji i Planowania Kariery WUP w Gdańsku na podane wyżej adresy mailowe bądź pod nr tel. 58 32 37 230.

fb09.11.2020(1)  fb09.11.2020(2)