Partner Powiślańskiej Szkoły Wyższej…

Partner Powiślańskiej Szkoły Wyższej, mianowicie The West University of Timisoara (WUT) z Rumunii jest po raz pierwszy obecny w Międzynarodowym Moskiewskim Rankingu Uniwersyteckim “Trzy Misje Uniwersyteckie” (MosIUR), wydanie 2020. Ten międzynarodowy ranking ocenia instytucje szkolnictwa wyższego według trzech kluczowych misji uniwersytetu (edukacja, badania i interakcja ze społeczeństwem). Rezultaty roku 2020 plasują WUT na 6 miejscu w kraju i w pierwszej lidze 1301-1400 na świecie.

Nasz partner jest także drugi rok z rzędu obecny w rankingu Najlepszych Globalnych Uniwersytetów, zajmując 1. miejsce na poziomie krajowym w ogólnej czołówce. Zajmuje również 2. miejsce w kraju w rankingu terenowym, będąc po raz 4. z rzędu obecnym w dziedzinie fizyki. WUT jest obecny w tegorocznych rankingach tematycznych Times Higher Education, w dziedzinie “Nauk Fizycznych” (ponad 1001+ na 1149 uniwersytetów na całym świecie), będąc jednym z 6 sklasyfikowanych uniwersytetów w Rumunii. ?

Serdeczne gratulacje dla WUT! ?