WYDZIAŁ NAUK O ZDROWIU

Forma studiów: niestacjonarne

Poziom studiów: II stopnia          

Czas trwania: 2 lata           

Tytuł zawodowy: magister      

Liczba godzin praktyk zawodowych: 200

Liczba godzin zajęć praktycznych: nie dotyczy

Liczba godzin ogółem: 200

Dział Rekrutacji

tel.: (+48) 532 338 239

tel.: (+48) 880 149 170

rekrutacja@powislanska.edu.pl

Pielęgniarstwo II stopnia – magisterka, która otwiera drzwi do kariery w ochronie zdrowia.

Jeśli masz już tytuł licencjata pielęgniarstwa i szukasz miejsca, które pozwoli Ci wejść na wyższy poziom zawodowy – zapraszamy na studia II stopnia z tego kierunku. Jeśli jesteś absolwentem naszej uczelni – dowiedz się o potencjalnych możliwościach upustów w czesnym.

Magisterskie studia pielęgniarskie w Powiślańskiej Szkole Wyższej to propozycja dla ambitnych profesjonalistów, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje, zdobywać nowe umiejętności i mieć realny wpływ na jakość opieki zdrowotnej.

Oferujemy naukę w nowoczesnym modelu edukacyjnym, łączącym teorię z praktyką, rozwój osobisty z zawodowym i lokalność z międzynarodową perspektywą.

Czym wyróżnia się nasz program?

  • Kompleksowy zakres nauczania: od zaawansowanej praktyki pielęgniarskiej i EBM (Evidence-Based Medicine), przez nauki społeczne i humanistyczne, aż po badania naukowe w pielęgniarstwie.
  • Praktyczne podejście: kształcimy w oparciu o realne sytuacje kliniczne, z wykorzystaniem symulacji medycznych – w jedynym takim Centrum Symulacji Medycznej w regionie, dostępnym na prywatnej uczelni!
  • Nowoczesna kadra i zaplecze: uczysz się od specjalistów z doświadczeniem, w doskonale wyposażonych salach i laboratoriach.
  • Realne przygotowanie do pracy: szpitale, przychodnie, hospicja, ośrodki zdrowia – w naszych programach praktyk jesteś blisko prawdziwych wyzwań zawodowych.
  • Realne zaangażowanie uczelni: PSW dba o prawidłowe nauczanie i podejście pod Studenta
 

Dlaczego warto wybrać PSW?

  • Uczelnia z charakterem: Powiślańska Szkoła Wyższa to renomowana uczelnia niepubliczna z długoletnią tradycją i nowoczesnym podejściem- na kierunkach medycznych kształcimy od ponad 25 lat.
  • Studia przyjazne życiu: oferujemy elastyczną organizację zajęć – także w formie niestacjonarnej – dostosowaną do życia zawodowego. Staramy się, aby nasi studenci godzili prace ze studiami – studiuj wygodnie!
  • Aktywność międzynarodowa: uczestniczymy w projektach europejskich, dzięki którym możesz brać udział w szkoleniach, wymianach i projektach badawczych z obszaru pielęgniarstwa.
  • Wsparcie i rozwój: liczne koła naukowe, webinary, kursy specjalistyczne – wszystko po to, abyś rozwijał swoje zainteresowania i umiejętności.

Co po studiach?

Z tytułem magistra pielęgniarstwa możesz więcej. Otwierają się przed Tobą nowe ścieżki zawodowe i specjalizacje:

  • pielęgniarstwo chirurgiczne, anestezjologiczne, onkologiczne, pediatryczne, psychiatryczne i inne,
  • prowadzenie własnej praktyki pielęgniarskiej,
  • zarządzanie zespołami pielęgniarskimi,
  • stanowiska w administracji ochrony zdrowia,
  • działalność edukacyjna i profilaktyczna,
  • możliwość uzyskania uprawnień do wypisywania recept i samodzielnego ordynowania leków.
Sprawdź:
Praktyczny wizerunek kształcenia
Bogumila_Kiebratowska Wizerunek

dr hab. Bogumiła Kiełbratowska prof. PSW

Bogumiła Kiełbratowska z zawodu jest położną. W roku 2002 zdobyła tytuł Międzynarodowego Dyplomowanego Konsultanta Laktacyjnego i od tamtego czasu profesjonalnie zajmuje się doradztwem laktacyjnym. Ponieważ od wielu lat pasjonuje się nowoczesnym położnictwem, jej ścieżka zawodowa poszła właśnie w tym kierunku i postanowiła pomagać innym kobietom, dla których macierzyństwo jest nie tylko błogosławieństwem, ale również zagadką. Bogumiła Kiełbratowska, która traktuje swój zawód również jak hobby, dokłada wszelkich starań, aby każda pacjentka mogła w pełni cieszyć się macierzyństwem, poznając wszelkie jego uroki. Indywidualne podejście do ludzi pozwala jej na stworzenie miłej atmosfery, aby żadna z pań nie czuła się niekomfortowo. Satysfakcję i energię przy wykonywanym zawodzie Pani Bogumiła czerpie między innymi z pracy ze studentami oraz uczestnikami szkół rodzenia, z którymi może się podzielić swoją wiedzą, doświadczeniem oraz pasją. Jej profesji przyświeca myśl, że poród, połóg oraz ciążą są naturalnymi wydarzeniami w życiu każdej kobiety, które otacza magiczny czas oczekiwania. Tą właśnie maksymą pragnie nie tylko realizować siebie, ale również zarażać innych.

Marzena Mrozek Wizerunek

mgr Marzena Mrozek

Absolwentka kierunku pielęgniarstwa. Od 2018 jest prezesem Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. W latach 2006 – 2009 zajmowała stanowisko dyrektora w Szpitalu Rehabilitacyjnym i Opieki Długoterminowej w Tczewie. W latach 2009 – 2015 była wiceprezesem w Szpitale Tczewskie S.A. w Tczewie . W okresie od roku 2015 do 2017 była prezesem w Szpitalach Tczewskich S.A. w Tczewie. W roku 2017 zajmowała stanowisko dyrektora ds. Pielęgniarstwa, Szpitalach Tczewskich S.A. w Tczewie. W latach 2017-2018 pracowała jako Dyrektor Departamentu zdrowia UMWP.

Marzena_Olszewska

mgr Marzena Olszewska – Fryc

Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunku pielęgniarstwo. W 2010 r. ukończyła specjalizację epidemiologiczną uzyskując tytuł specjalisty. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie w służbie zdrowia na Uniwersytecie Gdańskim, na kierunku zarządzanie podmiotami leczniczymi przekształconymi w spółki prawa handlowego w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz na kierunku prawo medyczne na Uniwersytecie Gdańskim. Jest wiceprzewodniczącą Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku oraz Dyrektorem ds. Pielęgniarstwa i Organizacji Opieki w Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o.

mgr_Piotr_Janiewicz

mgr Piotr Janiewicz

Opiekun koła naukowego NursMed, działającego przy PSW. Absolwent kierunku pielęgniarstwo na Akademii Medycznej w Gdańsku. Ukończył studia podyplomowe z Arteterapii w Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Ukończył kursy specjalistyczne, tj. leczenie ran, wykonanie i interpretacja zapisu elektrokardiologicznego, zarządzanie opieką zdrowotną dla kadry kierowniczej średniego szczebla. Ukończył także wiele kursów doszkalających, szkoleń oraz warsztaty dla trenerów Międzynarodowej Klasyfikacji ICNP. Od 1 sierpnia 2017 r. Dyrektor ds. pielęgniarstwa w Szpitalu Zdrowie w Kwidzynie.

Suchoparski

mgr Marcin Suchoparski

Pracownik Szpitala Powiatowego w Golubiu – Dobrzyniu na Izbie Przyjęć oraz Zespołu Ratownictwa Medycznego. Ukończył Pielęgniarstwo w Elbląskiej Akademii Humanistyczno – Ekonomicznej w Elblągu oraz kierunek Pielęgniarstwo i Ratownictwo Medyczne w Powiślańskiej Szkole Wyższej. Obecnie prowadzi zajęcia z zakresu Pierwszej Pomocy w szkołach. Współzałożyciel grupy stowarzyszenia pomagającego rodzinom dzieci niepełnosprawnych. Autor książki ZROZUMIEĆ AUTYZM.

Dostęp do WBN oraz EBSCO
Partnerzy strategiczni kierunku: