Powiślańska Szkoła Wyższa stawia na rozwój, rozwój stały i permanentny, rozwój strategiczny, rozwój w obszarach działalności dydaktycznej – czyli rozwój kierunków / rozwój specjalności / rozwój w celu stałego podnoszenia jakości kształcenia, rozwój w zakresie badawczym i naukowym, ale także rozwój swojej działalności „misyjnej” m.in aktywności projektowej, marketingowej i społecznej z zakresu realizacji III misji uczelni, a także tworzenia nowych perspektyw dla całej społeczności akademickiej.
Jako uczelnia, ale też jako społeczność jesteśmy zawsze gotowi do współpracy przy tworzeniu nowych innowacyjnych i kreatywnych wydarzeń dla dobra wszystkich naszych członków – studentów i pracowników. Chętnie i z zapałem włączamy się w organizację między innymi takich przedsięwzięć, jak Międzynarodowe Targi Szkół Wyższych, konferencje naukowe / studenckie i branżowe, ale także akcje prospołeczne z zakresu nauk o zdrowiu / przedsiębiorczości, czy wspólne aplikowanie o projekty; wydarzenia społeczne dla dzieci i dorosłych, we wszystkie ważne inicjatywy dla naszej społeczności, w tym społeczności lokalnej.
ROZWÓJ JEST NASZYM PRIORYTETEM, rozwój na miarę potrzeb naszej społeczności akademickiej, a czasami nawet wykraczający ponad potrzeby. Udział w stowarzyszeniach czy związkach mniej lub bardziej formalnych Uczelni wyższych zawsze wiążemy z działalnością naszej Uczelni, którą charakteryzują: WIZJONERSTWO, INNOWACYJNOŚC, KREATYWNOŚĆ, ODWAGA PODEJMOWANIA RYZYKA.