Uroczystość wręczenia dyplomów Absolwentom PSW w nietypowych okolicznościach, ze względu na okres pandemii Covid-19, na placu przed Uczelnią odbyła się 22.08.2020r.

Uroczystość wręczenia dyplomów Absolwentom Powiślańskiej Szkoły Wyższej w tym roku w nietypowych okolicznościach, ze względu na okres pandemii Covid-19, na placu przed Uczelnią odbyła się 22.08.2020r. Wśród licznie przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli samorządów oraz instytucji współpracujących z Uczelnią. Wielu z Nich po 21 latach funkcjonowania Uczelni śmiemy nazywać naszymi przyjaciółmi. Wiele miłych i ciepłych gratulacji spłynęło w kierunku naszych Absolwentów, przytoczę tu mowę Przewodniczącej Samorządu Studenckiego p. Pauliny Osuch:
„Jej Magnificencjo Pani Rektor, Szanowny Senacie, Promotorzy, Wykładowcy, Szanowni Państwo, Drodzy Absolwenci
To co chciałabym aby zapadło Wam w pamięć i to co wyróżnia PSW od innych, to to, że uczelnia jest wyjątkowa – tutaj każdy student jest traktowany jak osoba. Jesteś człowiekiem z imienia i nazwiska, jesteś kimś, jesteś Zofią, Agnieszką, Maciejem, a nie numerem 6858. Masz swoją godność. Na tej uczelni wszyscy czujemy ten szacunek. I tu właśnie tak jest – jest atmosfera serdeczności i życzliwości. Bo uczelnię tworzymy my – ludzie. Nie byłoby tej wspaniałej, rodzinnej atmosfery, gdyby nie było wspaniałych nas: od władz uczelni zaczynając, poprzez wykładowców, z którymi zawsze udawało się dojść do porozumienia, którzy cierpliwie znosili nasze gadulstwo na zajęciach, przez pracowników administracji, a skończywszy na nas – studentach, Was – dzisiejszych absolwentach.
Nie tylko zdobyliście wiedzę potrzebną Wam do rozpoczęcia pracy zawodowej, podniesienia kwalifikacji, ale wzbogaciliście się duchowo przez otaczającą nas serdeczność, życzliwość, zrozumienie.
Dzisiaj ja, mając świadomość, że być może stoicie w tym miejscu po raz ostatni, w imieniu samorządu studenckiego, zwracając się do wszystkich tu zgromadzonych: do władz Uczelni, do Wykładowców, Studentów i Gości, powtórzę słowa Jana Pawła II, która mam nadzieję jest Wam dzisiaj bliska: Cóż powiedzieć? Żal odjeżdżać!
Na zakończenie zwracam się do Was, absolwenci – najpierw studiów I stopnia – dokonaliście dobrego wyboru. Zostańcie tu na studia II stopnia i pielęgnujcie, podtrzymujcie tę wspaniałą, rodzinną, kameralną atmosferę, której tu wszyscy doświadczamy. Bądźcie wzorem i przykładem dla nowych studentów, którzy wejdą w progi uczelni od października.
I do Was – absolwenci studiów magisterskich i podyplomowych, zachowajcie spędzone tu lata w pamięci, w najskrytszym zakątku waszych serc. Bo tego czasu i ludzi tu poznanych nie da się zapomnieć. Tych wspólnych chwil na pewno będzie Wam bardzo brakowało.
Pnijcie się wszyscy po szczeblach kariery, zdobywajcie nową wiedzę, nowe doświadczenia. Lata tu spędzone pokazały Wam, że zdobywanie szczytów wiąże się z ciężką pracą. Ale pamiętajcie – że im wyżej, tym są piękniejsze widoki!”
Kontynuując tradycję zapoczątkowaną w roku akademickim 2001/2002, najlepszym absolwentom o najwyższej średniej, przyznane zostały specjalne nagrody oraz dyplomy. Od obecnego roku akademickiego, w związku z opuszczeniem murów Uczelni przez pierwszych absolwentów studiów magisterskich zmieniliśmy formułę nagradzania naszych absolwentów i tak Złota Dziesiątka Absolwentów to absolwenci studiów licencjackich, a Diamentowa Piątka Absolwentów to absolwenci studiów magisterskich. Nagrody absolwentom Wydziału Nauk o Zdrowiu oraz absolwentom Wydziału Nauk Ekonomiczno-Społecznych, studiów pierwszego i drugiego stopnia wręczyła JM Rektora prof. dr hab. Krystynę Strzała.

Złota dziesiątka:
Kierunek Pielęgniarstwo:
-Paweł Kołosowski
-Joanna Maroń
Kierunek Pielęgniarstwo w ramach studiów pomostowych:
-Marzena Szandrach
-Agnieszka Trupinda
Kierunek Ratownictwo Medyczne:
-Piotr Jankiewicz
-Mateusz Okoński
Przemysław Fecowicz
Kierunek Ekonomia:
-Sylwester Rębisz
-Kamilla Banaś
-Aleksandra Truty

Diamentowa dziesiątka:
Kierunek Pielęgniarstwo:
-Aleksandra Paczkowska
-Dorota Malinowska
-Barbara Chętnik
-Karolina Wesołowska
-Grzegorz Kendik
Kierunek Ekonomia:
-Pliszczyńska Joanna

Za owocną współpracę w zakresie pomocy przy organizacji toku studiów oraz za szczególny wkład i zaangażowanie na rzecz Uczelni również wręczone zostały podziękowania przez Panią dr Beatę Pawłowską, Pro-Rektora ds. dydaktycznych i studenckich. Nagrodzeni studenci to:
Z kierunku Ratownictwo medyczne:
1. Piotr Jankiewicz
2. Bartosz Niedośpiał
3. Przemysław Fecowicz
4. Dorota Krym
5. Mateusz Okoński
Z kierunku Pielęgniarstwo:
1. Bartosz Nieborski-
2. Aneta Czajczyk
Z kierunku Ekonomia:
1. Piotr Szczepański
2. Renata Kopecka
3. Julia Osuch
4. Paulina Marcyjańska

Uroczystego wręczenia dyplomów, z uwagi na pandemię losowo wybranym absolwentom dokonali przybyli na uroczystość promotorzy:
Z wydziału Nauk o zdrowiu:
1. dr Krystyna Ziółkowska
2. dr Katarzyna Ziejka
3. dr Leszek Zwolakiewicz
4. mgr Anna Górniewicz
5. mgr Sylwia Dyjewska
6. mgr Piotr Janiewicz
Z wydziału nauk ekonomiczno-społecznych:
1. dr Beata Pawłowska
2. dr Michał Makowski

Również Absolwenci, dziękując za z sukcesem i w terminie, mimo przeciwności losu zakończony zakres studiów zabrali głos. Ogromne podziękowania oprócz Promotorów, Dydaktyków otrzymali także pracownicy administracyjni, w tym przede wszystkim Pani mgr Hanna Krajnik, niezastąpiony specjalista punktu informacyjnego Uczelni. Wystąpiły następujące osoby:
1. Pani Julia Osuch, absolwentka kierunku Ekonomia, Wydziału Nauk Ekonomiczno-Społecznych; studiów pierwszego stopnia;
2. Pani Aneta Czajczyk, absolwentka kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu, studiów pierwszego stopnia;
3. Pani Aleksandra Paczkowska, absolwentka kierunku Pielęgniarstwo Wydziału Nauk o Zdrowiu; studiów drugiego stopnia;
4. Pan Mariusz Wiktor absolwent kierunku Ratownictwo medyczne Wydziału Nauk o Zdrowiu, studiów pierwszego stopnia;

Pan mgr Piotr Janiewicz dokonał uroczystego nałożenie czepka jako symbolu zawodu pielęgniarskiego Absolwentom kierunku Pielęgniarstwo.

Wystąpieniem kończącym uroczystość była mowa Jej Magnificencji p. Rektor prof. dr hab. Krystynę Strzała, w której oczywiście nie zabrakło statystyki:

„Ogółem na dzień 22 sierpnia 2020r. obroniło się 3745 osób w tym :
Na wydziale Nauk Ekonomiczno – Społecznych 1061 osób
Na Wydziale Nauk o Zdrowiu 2684 osoby w tym:
• Na Ratownictwie Medycznym 424 osób
• Na Pielęgniarstwie 1009 osób
• Na Pielęgniarstwie – studia pomostowe – 1213 osób
• Na Pielęgniarstwie II stopnia 38 osób

W roku akademickim 2019/2020 obroniło się 194 osób w tym :
Na wydziale Nauk Ekonomiczno – Społecznych 24 osób
Na Wydziale Nauk o Zdrowiu 170 osoby w tym:
• Na Ratownictwie Medycznym 18 osób
• Na Pielęgniarstwie 98 osób
• Na Pielęgniarstwie – studia pomostowe – 16 osób
• Na Pielęgniarstwie II stopnia 38 osób”

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.