Uruchomiony został portal wymiany informacji między biznesem a nauką, który ma stanowić bazę wiedzy na temat źródeł finansowania badań oraz zachęcić firmy do podejmowania współpracy ze środowiskiem naukowym – poinformowało we wtorek Biuro Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

“Jako Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców powołałem Zespół Roboczy przy Radzie Przedsiębiorców do spraw współpracy nauki z biznesem, którego Przewodniczącym został przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem Ireneusz Ługowski” – powiedział cytowany w informacji rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Wskazał, że platforma informacyjna dla przedsiębiorców ma stanowić bazę wiedzy na temat źródeł finansowania badań naukowych i ma zachęcić firmy do podejmowania inicjatyw ze środowiskiem naukowym oraz zawierać aktualności dotyczące realizowanych projektów obu środowisk. “Zdaję sobie sprawę z tego, że jest bardzo dużo podobnych inicjatyw, ale to my znamy bolączki małych i średnich przedsiębiorców i wiemy, że potrzebne jest miejsce, które będzie stanowiło dla nich punkt wyjścia, źródło wiedzy – kierunkowskaz do dalszych działań. Tak widzimy swoją rolę” – dodał rzecznik.

Napisano, że w nowej witrynie znajdują się informacje dotyczące źródeł finansowania badań naukowych; wymienione są kontakty do instytucji przyznających dotacje. Ponadto – jak zaznaczono – w zakładce „Aktualności” na bieżąco będą aktualizowane doniesienia medialne, informacje poruszające zagadnienia współpracy nauki i biznesu. Natomiast w zakładce „Bank Inicjatyw” będą opisy przypadków, inicjatyw realizowanych przez przedsiębiorców ze środowiskiem naukowych. “Zainteresowani będą mogli zamieszczać ogłoszenia dot. nawiązania współpracy. Nie zabraknie także materiałów i zaproszeń na planowane szkolenia, konferencje. Przedsiębiorcy i zainteresowani będą mogli również śledzić aktywność Rzecznika realizowaną poprzez prace Zespołu Roboczego ds. współpracy nauki z biznesem oraz poprzez współpracę z uczelniami wyższymi” – czytamy.

Podkreślono, że Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców liczy na współpracę ze środowiskiem naukowców i przedsiębiorców przy tworzeniu dedykowanej strony internetowej i jest otwarty na współpracę i wspólne inicjatywy. Strona działa pod adresem:

https://naukaibiznes.rzecznikmsp.gov.pl/

źródło:https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,88897,rzecznik-msp-uruchomiony-zostal-portal-wymiany-informacji-miedzy-biznesem